sexta-feira, 27 de novembro de 2015

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0-2 w 17. kolejce Ekstraklasy - Poland

Resultado de imagem para flag polandResultado de imagem para ekstraklasa

Korona Kielce w tym sezonie Ekstraklasy spisuje się dobrze, ale nie u siebie. W piątek znów to potwierdziła, przegrywając na własnym boisku 0-2 z Zagłębiem Lubin.

Kielczanie mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie, gdy Marcin Cebula obsłużył świetnym podaniem Lopeza Cabrerę. Ten ostatni jednak za bardzo nie wiedział, co zrobić, i zamiast uderzyć na bramkę, stracił piłkę.

W odpowiedzi Jarosław Jach strzelał w kierunku bramki Zbigniewa Małkowskiego, ale posłał piłkę obok słupka. W kolejnych minutach lepsze wrażenie sprawiali "Miedziowi".
W 36. minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Dorde Cotra dośrodkował z lewej strony, a Łukasz Janoszka wyskoczył wyżej niż Kamil Sylwestrzak i celną główką zaskoczył Małkowskiego.
20 minut później "Miedziowi" wygrywali już dwiema bramkami. Po rzucie rożnym Michal Papadopulos przedłużył piłkę głową, a Jach z linii bramkowej posłał ją głową do bramki.
Trener Marcin Brosz musiał reagować. Po 63. minutach wykorzystał już komplet zmian. Tymczasem okazję do podwyższenia mieli goście.
Najpierw z kilku metrów fatalnie przestrzelił Jach, później stuprocentową okazję zmarnował Papadopulos, któremu piłkę jak na tacy wyłożył Krzysztof Janus.
Potem bramkarza gości Martina Polacka sprawdził strzałem z dystansu Vlastimir Jovanović. Dobrą okazję na gola kontaktowego zmarnował Vladislavs Gabovs, który przestrzelił z kilku metrów.

Po meczu powiedzieli:

Marcin Brosz (trener Korony):"Liczyliśmy, że po meczu spotkamy się w nieco innej atmosferze. Taka jest jednak piłka. Szkoda, bo chcieliśmy zagrać podobnie, ale zakończyć nasze akcje bramkami. Przed golem Łukasza Janoszki na 0-1 mieliśmy dogodne sytuacje. Wyszliśmy bardzo ofensywnie. To było ryzyko. Była sytuacja Airama Cabrery. To był element, nad którym pracujemy, dlatego szkoda, że nie zdecydował się na strzał na bramkę. Gdy dochodziliśmy na 25. metr, dośrodkowywaliśmypiłkęw pole karne. Jednak te dośrodkowania nie kończyły się strzałami. Szukamy jednak pozytywów. Dobre spotkanie rozegrał Marcin Cebula. Dobre zmiany dali też Michał Przybyła, Tomek Zając i Bartek Pawłowski. Tych czterech zawodników na pewno bardzo się starało, ale szkoda, że wynik nie był inny".
Piotr Stokowiec (trener Zagłębia):"Trudno się nie cieszyć ze zwycięstwa. Była dobra gra. Strzeliliśmy dwa gole Koronie, która ogólnie traci mało bramek. Było utrzymywanie się przy piłce, czyli to, co gramy przez cały sezon. Cieszyć może też to, że w ekstraklasie zadebiutował kolejny wychowanek naszej akademii, czyli Paweł Żyra. Idziemy po swoje. Dzisiaj powalczyliśmy, była agresja, ale też jakość. To zwycięstwo dedykujemy Czesiowi, naszemu kierowcy, który od 25 lat wozi Zagłębie na wyjazdy. Po dzisiejszym meczu odchodzi na emeryturę".

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0-2 (0-1)

Bramki:0-1 Łukasz Janoszka (36.), 0-2 Jarosław Jach (56.)
Żółte kartki:Korona - Aleksandrs Fertovs, Zagłębie - Michal Papadopulos, Lubomir Guldan.
Sędzia:Mariusz Złotek (Stalowa Wola)Widzów:4 331.
Korona:Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Radek Dejmek, Maciej Wilusz, Kamil Sylwestrzak - Łukasz Sierpina (62. Tomasz Zając) , Aleksandrs Fertovs, Vlastimir Jovanović, Marcin Cebula (62. Michał Przybyła), Serhij Pyłypczuk (57. Bartłomiej Pawłowski) - Airam Cabrera
Zagłębie:Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra - Krzysztof Janus (90+2. Paweł Żyra), Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka - Krzysztof Piątek (82. Adrian Rakowski), Michal Papadopulos (74. Eryk Sobków).