terça-feira, 11 de agosto de 2015

Olimpia ograna dubletem Holmana - POLAND

Resultado de imagem para logo pucharu polski poloniaResultado de imagem para logo pucharu polski polonia

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Lech Poznań wygrał na wyjeździe z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 2-0 (1-0). Oba gole zdobył Dávid Holman.
Lech objął prowadzenie w 9. minucie. Tomasz Kędziora oddał strzał sprzed pola karnego, Michał Wróbel wybił piłkę, ta spadła pod nogi Dávida Holmana, który przerzucił futbolówkę nad leżącym bramkarzem gospodarzy. W 35. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Kebba Ceesay, jednak piłka poleciała nad poprzeczką. Pięć minut później groźnie było pod bramką gości. Marcin Kaczmarek podał z rzutu wolnego do Michala Pitera-Bučko, którego strzał bez przyjęcia był niecelny. W ostatniej akcji pierwszej połowy Donald Djoussé uderzył z lewej strony pola karnego, piłka po interwencji Macieja Gostomskiego odbiła się od głowy Adama Cieślińskiego i poleciała obok pustej bramki.

Drugą połowę od ataku rozpoczęli goście. Z rzutu rożnego dośrodkował Dariusz Formella, ale strzał głową Dawida Kownackiego był niecelny. W 53. minucie Robert Szczot rozegrał rzut rożny z Marcinem Woźniakiem, który podał w pole karne do Kaczmarka, lecz ten strzelił nad poprzeczką. Dziewięć minut później Abdul Aziz Tetteh zagrał prostopadle do Holmana, który trafił w wychodzącego z bramki Wróbla. W 69. minucie z daleka uderzył Gergő Lovrencsics, ale piłka poleciała obok słupka. W 83. minucie Djoussé przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i podał do Paweli, jednak jego strzał obronił Gostomski. Trzy minuty później Lovrencsics zagrał z prawej strony pola karnego do środka, piłka odbiła się od Michała Łabędzkiego, następnie trafiła w Holmana i wpadła do bramki.

11 sierpnia 2015, 18:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 0-2 Lech Poznań
Dávid Holman 9, 86

Olimpia: 69. Michał Wróbel - 6. Adam Banasiak (87, 77. Patryk Skórecki), 2. Michał Łabędzki, 4. Tomasz Lewandowski, 27. Marcin Woźniak - 9. Marcin Kaczmarek, 28. Michal Piter-Bučko, 11. Marcin Smoliński, 18. Adam Cieśliński (74, 21. Fabian Pawela), 7. Robert Szczot (69, 39.Donatas Kazlauskas) - 99. Donald Djoussé.

Lech: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora, 35. Marcin Kamiński, 26. Maciej Wilusz (77, 6. Łukasz Trałka), 21. Kebba Ceesay - 28. Dariusz Formella, 55. Abdul Aziz Tetteh, 15. Dariusz Dudka, 20. Dávid Holman, 24. Dawid Kownacki (62, 11. Gergő Lovrencsics) - 18. Denis Thomalla (70, 22. Marcin Robak).

żółte kartki: Lewandowski, Piter-Bučko - Kamiński, Ceesay.

sędziował: Marek Opaliński (Legnica).
widzów: 4000.

Lech w kolejnej rundzie, która odbędzie się 23 września, zagra ze zwycięzcą meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków.

Puchar Polski 2015/16

źródło: własne

--------------------------------------------xxxxxxx-------------------------------------

Lewandowski znowu strzela! Tym razem w Pucharze Niemiec

Robert Lewandowski łapie formę! Wszystko wskazuje na to, że w nowy sezon wejdzie zdecydowanie lepiej niż miało to miejsce przed rokiem. Ogranie w Bayernie robi swoje. Tym razem nasz snajper ustalił wynik spotkania w meczu Pucharu Niemiec
W jednej z początkowych rund DFB Pokal Bayernowi Monachium przyszło się mierzyć z amatorskim FC Nottingen. Rywal nie należał do zbyt wymagających, ale mimo to Pep Guardiola postanowił postawić tego dnia na wiele ze swoich największych gwiazd. W wyjściowym składzie Bawarczyków znalazło się miejsce dla Roberta Lewandowskiego, Arturo Vidala czy Mario Goetze.
Cała ta trójka zapisała się na liście strzelców, ale całe spotkanie nie przebiegło tak gładko, jak wszyscy się spodziewali. Pierwszą bramkę z rzutu karnego strzelił nowy nabytek Bayernu Arturo Vidal. Potem Nottingen doprowadziło do sensacyjnego wyrównania. Amatorów błyskawicznie skarcił Mario Goetze, a trzecią – jak się okazało decydującą – bramkę dorzucił Lewandowski.
Zobacz, jak padła bramka „Lewego”. Polak umie być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie!