segunda-feira, 14 de setembro de 2015

Bramka klawa Jarosława- POLAND

Resultado de imagem para FLAG POLANDResultado de imagem para ekstraklasa

W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała na własnym stadionie z liderem ligi - Piastem Gliwice 3-1 (1-1). Dla gości bramkę zdobył Saša Živec, a dla gospodarzy dwukrotnie trafił Łukasz Zwoliński i raz Jarosław Fojut, który strzelił gola z własnej połowy. Dzięki wygranej Pogoń awansowała na drugie miejsce.
Już w 2. minucie Piast mógł zdobyć bramkę. Karol Danielak niedokładnie zagrał piłkę, do której dobiegł Gerard Badía, jednak po jego strzale futbolówka odbiła się od słupka. Pięć minut później goście już wyszli na prowadzenie. Kamil Vacek zagrał z lewej strony do wbiegającego w pole karne Sašy Živca, a ten przyjął piłkę i z najbliższej odległości pokonał Dawida Kudłę. W 32. minucie Takafumi Akahoshi podał na prawą stronę pola karnego do Miłosza Przybeckiego, który oddał strzał bez przyjęcia, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Tuż przed przerwą Pogoń doprowadziła do remisu. Rafał Murawski dośrodkował z lewej strony boiska, w polu karnym piłkę głową zgrał Mateusz Matras, a Łukasz Zwoliński umieścił piłkę w siatce.

W 53. minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Radosław Murawski, ale Kudła nie miał problemów z obroną tego uderzenia. Dziesięć minut później na prowadzenie wyszli gospodarze. Rafał Murawski minął Radosława Murawskiego, a następnie zagrał prostopadle do Zwolińskiego, który pewnym strzałem pokonał Jakuba Szmatułę. W 71. minucie mocny strzał sprzed pola karnego oddał Patryk Małecki, lecz golkiper gości wybił piłkę. W 80. minucie Živec podał do Vacka, ale ten nieczysto trafił w piłkę, przez co ułatwił interwencję Kudle. Dwie minuty później rzut wolny z własnej połowy wykonał Jarosław Fojut, który dostrzegł wysuniętego z bramki Szmatułę i strzelił gola.

13 września 2015, 15:30 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 3-1 Piast Gliwice
Łukasz Zwoliński 43, 63, Jarosław Fojut 82 - Saša Živec 7

Pogoń: 66. Dawid Kudła - 21. Sebastian Rudol, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 20.Karol Danielak - 14. Miłosz Przybecki (58, 11. Wladimer Dwaliszwili), 6. Rafał Murawski, 23.Mateusz Matras, 27. Takafumi Akahoshi (90, 13. Takuya Murayama), 10. Patryk Małecki (85, 29. Marcin Listkowski) - 93. Łukasz Zwoliński.

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 5. Marcin Pietrowski (77, 22. Tomasz Mokwa), 28. Kornel Osyra, 88. Uroš Korun, 91. Hebert, 2. Patrik Mráz - 21. Gerard Badía (66, 90. Josip Barišić), 9.Radosław Murawski, 25. Kamil Vacek, 12. Saša Živec (85, 10. Karol Angielski) - 16. Martin Nešpor.

żółta kartka: Listkowski.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 8811.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1. Maciej Gajos: Nie tak wyobrażałem sobie debiut w Lechu

- Nie mogę być zadowolony z debiutu w Lechu Poznań, skoro przegrywamy - mówi Maciej Gajos, który w sobotę po raz pierwszy zagrał dla "Kolejorza". Mistrzowie Polski ulegli jednak 0:1 Podbeskidziu Bielsko-Biała.

- Nie tak to sobie wyobrażałem, nigdy debiut nie jest udany, gdy przegrywasz mecz - mówi Maciej Gajos. Akurat do nowego lechity trener Maciej Skorża nie miał większych pretensji, a jego występ uznał za jeden z plusów sobotniego wieczoru. Co na to piłkarz? - Nie mogę być zadowolony z debiutu, skoro przegrywamy. Wygrywa i przegrywa cała drużyna i musimy grać dobrze jako zespół, a nie pojedyncze jednostki. Jeśli odnieślibyśmy zwycięstwo, moja ocena może wyglądałaby inaczej - odpowiada.
24-latek miał w pierwszej połowie dwie niezłe okazje bramkowe, ale w obu nie trafił dobrze głową w piłkę i ta mijała bramkę gości. W drugiej części po ładnym rajdzie zamiast strzelać właściwie podał piłkę do Emiljusa Zubasa. - Miałem na głowie dwie piłki i powinienem je skończyć golami. Którąś z sytuacji należało zamienić na bramkę - mówi. - Sytuacji dla nas w ogóle było bardzo dużo, niemal każdy miał jakąś okazję i każdy mógł rozpocząć zdobywanie bramek. Gdybyśmy strzelili gola, wszystko mogło się różnie potoczyć, ale piłka nie chciała wpaść do siatki.

Maciej Gajos trafił do Lecha Poznań w niezwykle trudnym momencie. Obrońcy tytułu wylądowali właśnie w strefie spadkowej. Kibice przez sporą część meczu lżyli piłkarzy, a ci nie poszli podziękować widowni po spotkaniu, tylko ze zwieszonymi głowami zeszli do szatni. - Na pewno chwila jest ciężka, wszyscy doskonale o tym wiemy i nie pozostaje nic innego, jak wspólnie z tego wyjść. Osobiście wierzę, że się uda. Punktów nie jest teraz za dużo i trzeba jak najszybciej odrobić stratę. Wierzę w zespół, poradzimy sobie, jesteśmy w stanie wyjść z takiego ciężkiego położenia. Zdaję sobie też sprawę z tego, jaka tu jest presja na wynik i ludzie są niezadowoleni. Co mogę powiedzieć? Musimy dać z siebie jeszcze więcej, żeby tych gwizdów nie było - zapowiada zawodnik.

Nowy gracz Lecha Poznań jest przede wszystkim środkowym pomocnikiem, ale przeciwko Podbeskidziu zagrał jako skrzydłowy. - Pytanie o moją pozycję na boisku powinno się zadać trenerowi, a nie mnie. Ja mogę tylko powiedzieć, że gdziekolwiek trener każe mi grać, będę dawał z siebie sto procent - zapewnia Maciej Gajos.

12.09.2015, godzina 20:30
Kartki:
Skład:Burić, Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas, Trałka, Linetty (Dariusz Formella 75.), Gajos, Hamalainen, Pawłowski (Gergo Lovrencsics 64.), Thomalla (Dawid Kownacki 46.)RezerwowiDudka, Kotorowski, Lovrencsics, Kadar, Formella, Kownacki, Ceesay