sexta-feira, 31 de julho de 2015

EKSTRAKLASA

Resultado de imagem para bandeira polonia   Resultado de imagem para ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 3-2 w 3. kolejce Ekstraklasy

Trener Radoslav Latal wiedział, co robi, ściągając latem do Gliwic 25-letniego Martina Nespora! W derbowym meczu z Górnikiem ten były napastnik Bohemiansa i Sparty Praga zdobył dwa efektowne gole, dzięki czemu Piast wygrał niezwykle emocjonujące derbowe spotkanie z lokalnym rywalem 3-2.

Zaczęło się od ataków gości i celnych strzałów w wykonaniu Łukasza Madeja i Marcina Urynowicza. Pewnie broniący Jakub Szmatuła nie dał się zaskoczyć. Z kolei jeden z pierwszych ataków gliwiczan przyniósł im prowadzenie. Sasza Żivec świetnie rozegrał piłkę z Josipem Barisziciem i celnym strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył golkipera Górnika. Dla Słoweńca było to premierowe trafienie w swoim 23 meczu w Ekstraklasie.
Po stracie gola zabrzanie rzucili się do odrabiania strat. Najpierw po strzale głową Ołeksandra Szeweluchina piłka wylądowała na poprzeczce. Potem z kolei Szmatuła świetnie końcówkami palców sparował na słupek futbolówkę po uderzenie aktywnego z przodu Romana Gergela. W pierwszej połowie Górnik oddał cztery celne strzały na bramkę rywala, ale gola nie zdobył. Piast z kolei zanotował tylko jedno celne trafienie.
Po przerwie siedem tysięcy kibiców na trybunach oglądało prawdziwy festiwal bramek. Zaczął Nespor, który wykorzystał gapiostwo defensorów z Zabrza i podwyższył na 2-0. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a kontaktową bramkę zdobył kapitan zespołu z Zabrza Adam Danch.
Kolejne gole znowu padały w odstępie kilku minut. Najpierw następnym celnym trafieniem, po świetnym dośrodkowaniu Patrika Mraza, popisał się Nespor. Kiedy w końcówce czeski napastnik Piasta opuszczał boisko, kibice zgotowali mu owację na stojąco.
Dla Górnika trafił z kolei z karnego Mariusz Magiera. Zabrzanie mieli sporo czasu na wyrównanie, już w doliczonym czasie doskonałą okazję miał rezerwowy Bartosz Iwan, ale bardzo dobrze broniący Szmatuła nie dał się zaskoczyć.
Po trzech kolejkach gliwiczanie mają na swoim koncie sześć punktów, a zespół trenera Roberta Warzychy zero (Górnik zaczął sezon z minus 1 pkt. na koncie).

Michał Zichlarz, Gliwice

Po meczu powiedzieli:

Radoslav Latal (trener Piasta):Tą wygraną dedykuję naszym kibicom, którzy nas bardzo wspierali. Mecz był bardzo nerwowy, postarzałem się na nim o 10 lat. Było dużo walki, staraliśmy się grać i za to dziękuję chłopakom, ale popełniliśmy za dużo błędów. Cieszę się, że udało się nam zrehabilitować za ostatnią porażkę z Ruchem.
Józef Dankowski (trener Górnika):Bardzo emocjonujące spotkanie do samego końca. Wynik jest dla nas niekorzystny, ale nie musiało tak być, bo w samej końcówce fantastyczna postawa Kuby Szmatuły, zapobiegła zdobyciu przez nas bramki. Ten gol się nam należał, a remis był w naszym zasięgu.
- Decydujące znaczenie miała pierwsza połowa. Wiele stworzonych przez nas sytuacji, przy gapiostwie obrony spowodowała, że przegrywaliśmy. W drugiej połowie mieliśmy do czynienia z wymianą ciosów. Na takie spotkania kibice czekają. My nie mamy się czego wstydzić. Taka gra jak z Piastem na pewno przyniesie nam punkty w kolejnych spotkaniach.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 3-2 (1-0)

Bramki:1-0 Sasza Żivec (20.), 2-0 Martin Nespor (53.), 2-1 Adam Danch (54.), 3-1 Martin Nespor (61.), 3-2 Mariusz Magiera (63. z karnego)
Żółte kartki- Piast Gliwice: Kornel Osyra. Górnik Zabrze: Marcin Urynowicz, Rafał Kurzawa.
Sędzia:Krzysztof Jakubik (Siedlce).Widzów7 005.
Piast Gliwice:Jakub Szmatuła - Adrian Klepczyński (56. Tomasz Mokwa), Kornel Osyra, Hebert, Patrik Mraz - Gerard Badia (65. Bartosz Szeliga), Radosław Murawski, Martin Nespor (74. Marcin Pietrowski), Kamil Vacek, Sasa Żivec - Josip Bariszić.
Górnik Zabrze:Sebastian Przyrowski - Adam Danch, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Mariusz Magiera (87. Szymon Skrzypczak) - Rafał Kurzawa, Radosław Sobolewski (73. Bartosz Iwan), Marcin Urynowicz, Erik Grendel, Łukasz Madej (73. Rafał Kosznik) - Roman Gergel.