quinta-feira, 30 de julho de 2015

Przerwanie w Tiranie

Resultado de imagem para bandeira polonia  Resultado de imagem para logo pzpn

Wyjazdowe spotkanie Legii Warszawa z albańskim FK Kukësi w ramach III rundy eliminacyjnej Ligi Europy zostało przerwane w 51. minucie z powodu trafienia Ondreja Dudy przedmiotem z trybun przez kibiców gospodarzy. Po 22 minutach oczekiwania podjęto decyzję o zakończeniu spotkania. Do tego momentu "Wojskowi" prowadzili 2-1 (1-0) po bramkach Nemanji Nikolicia i Jakuba Rzeźniczaka. Albańczycy odpowiedzieli trafieniem Felipe Moreiry.
Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. W 4. minucie spotkania Erick Flores kopnął nad poprzeczką. Siedem minut później Michał Kucharczyk zakończył swoją indywidualną akcję dobrym dośrodkowaniem w pole karne, lecz czujni obrońcy Kukësi wybili futbolówkę. W 15. minucie najlepszą sytuację w tej fazie gry stworzyli sobie gospodarze. Jean Carioca ruszył środkiem pola i oddał groźny strzał tuż nad poprzeczką bramki Kuciaka.

W 28. minucie doskonałą okazję zmarnował Erick Flores, który po idealnym dośrodkowaniu od Jeana Carioki fatalnie przestrzelił głową. Albański zespół nie doszedł jeszcze do siebie po tej zmarnowanej sytuacji, a Legia wykorzystała bałagan w szeregach obronnych rywala. Guilherme podał do Nemanji Nikolicia, który z prawej strony wbiegł w pole karne i w sytuacji "sam na sam" uzyskał prowadzenie dla warszawskiego zespołu. Kukësi mogło odpowiedzieć już cztery minuty później, kiedy po strzale Felipe Moreiry zza pola karnego piłka w niewielkiej odległości minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki Kuciaka.

W ostatnich minutach pierwszej połowy Legia odzyskała inicjatywę. W 39. minucie sprytnym strzałem Nikolić próbował przelobować Dumitru Stajilę, ale mołdawski bramkarz nie dał się zaskoczyć. Tuż przed końcem pierwszej połowy gry Edon Hasani uderzył groźnie, ale tuż obok prawego słupka bramki Legii.

W 49. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Jean Carioca dośrodkował z rzutu rożnego, a Felipe Moreira ubiegł w polu karnym interweniującego Kuciaka i głową trafił do siatki. Dwie minuty później było już 1-2. Tomasz Brzyski zacentrował z rzutu rożnego, a futbolówka po zamieszaniu wróciła do lewego obrońcy Legii. Brzyski ponownie zagrał w pole karne, strzał Michała Pazdana został zablokowany przez Gentiana Muçę, ale piłka trafiła jeszcze pod nogi Jakuba Rzeźniczaka. Kapitan "Wojskowych" natychmiast uderzył, a futbolówka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do bramki.

Tuż po tej bramce, gdy piłkarze Legii wracali na własną połowę, Ondrej Duda został trafiony przedmiotem rzuconym z trybun. Sędzia przerwał grę, a po 22 minutach delegat UEFA podjął decyzję o zakończeniu meczu.

30 lipca 2015, 20:00 - Tirana (Stadiumi kombëtar Qemal Stafa)
FK Kukësi 1-2 Legia Warszawa
Felipe Moreira 49 - Nemanja Nikolić 29, Jakub Rzeźniczak 51

Kukësi: 1. Dumitru Stajilă - 13. Rrahman Hallaçi, 5. Gentian Muça, 24. Renato Malota, 7. Gledi Miçi - 17. Birungueta, 16. Edon Hasani, 25. Jefferson, 9. Erick Flores, 19. Jean Carioca - 18.Felipe Moreira.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Michał Pazdan, 17.Tomasz Brzyski - 6. Guilherme, 37. Dominik Furman, 3. Tomasz Jodłowiec (42, 16. Michał Masłowski), 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić.

żółte kartki: Erick Flores, Jefferson, Felipe Moreira, Jean Carioca - Duda.

sędziował: Stephan Klossner (Szwajcaria).
widzów: 4000.

Mecz przerwany w 51. minucie z powodu trafienia Ondreja Dudy przedmiotem rzuconym z trybun przez kibiców gospodarzy.

Rewanż odbędzie się za tydzień o godzinie 21:00 w Warszawie.

Liga Europy 2015/16

źródło: własne

FK Kukesi - Legia. Skandal w Tiranie! Mecz zakończony przed czasem

Skandalem zakończyło się spotkanie Legii z FK Kukesi w Lidze Europy. W 53. minucie sędzia Stephan Klossner zawiesił, a po naradzie z kapitanami obu drużyn - przerwał mecz. Tuż po drugim golu dla Legii piłkarz warszawskiej drużyny Ondrej Duda został trafiony kamieniem rzuconym z trybuny fanów gospodarzy. Mecz najprawdopodobniej skończy się walkowerem dla Legii.

Do incydentu doszło, gdy piłkarze Legii cieszyli się ze strzelonej bramki. Kilkucentymetrowy kamień rzucony z trybun zajmowanych przez kibiców gospodarzy trafił w Ondreja Dudę. Zawodnik został opatrzony przez klubowych lekarzy, z boiska zniesiono go na noszach. Po kilku minutach wstał o własnych siłach.
Sędzia zdecydował się jednak przerwać spotkanie i naradzić z kapitanami obu zespołów. W obawie o swoje bezpieczeństwo piłkarze i trenerzy obu drużyn zeszli do szatni. Po kilkuminutowej przerwie delegat UEFA zdecydował się zakończyć mecz.

Na stadionie w Tiranie niebezpiecznie było już wcześniej. Albańscy kibice wywiesili obraźliwe i prowokacyjne transparenty. Na jednym z nich użyli hasła: "Koniec meczu będzie końcem twojego życia". Już wcześniej w kierunku warszawskich zawodników z trybun leciały butelki. W przerwie doszło do starć między kibicami obu zespołów, których szybko rozdzieliła policja.

Świadkowie zdarzeń mówią o ogromnym bałaganie organizacyjnym. Warszawski klub stara się zorganizować polskim kibicom bezpieczny powrót do domów. Zawodnicy Legii są już w drodze na lotnisko, skąd możliwie jak najszybciej odlecą do Warszawy.

Decyzja w sprawie czwartkowych wydarzeń w Tiranie podjęta zostanie najpóźniej w poniedziałek. Bez względu na decyzję o walkowerze na korzyść Legii spotkanie rewanżowe odbędzie za tydzień przy Łazienkowskiej.
30.07.2015, godzina 20:00
MECZ PRZERWANY W 53. MINUCIE
Bramki:Santos (49.)Kartki:Bonfim, Lopes, Santos, Carioca - żółteSkład:Stajila - Hallaci, Malota, Muca, Mici - Hasani, Santos, Lopes - Souza, Bonfim, Carioca
  • 12 Poł1
  • 01 Poł1
Bramki:Nikolić (28.), Rzeźniczak (51.)Kartki:Duda - żółtaSkład:Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Furman, Jodłowiec (42. Masłowski) - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Nikolić